• RAJD PO BESKIDZIE NISKIM

BESKID NISKI
      Dni 18-22 czerwca 2012 r. uczniowie klas I i II PG nr 4 w Radomsku spędzili na rajdzie w Beskidzie Niskim. Beskid Niski to malownicza, pełna magicznych miejsc, dzikiej flory i fauny kraina dawnych Łemków. Górzyste tereny Magurskiego Parku Narodowego oraz piękna słoneczna pogoda zachęcały do spacerów; zdobyliśmy więc szczyt Baranie oraz przełęcze: Habłowską i Mazgalicę. Po wędrówkach pieszych mogliśmy odpocząć w naszej ostoi – schronisku „Hajstra”w Hucie Polańskiej, gdzie pyszne jedzenie, wspaniałe otoczenie oraz mili gospodarze i ich zwierzyniec pozwalały nam zregenerować nadwątlone siły. Oprócz wycieczek górskich zobaczyliśmy także Tarnów oraz słowacki Bardejov, którego Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uczestnikami rajdu byli uczniowie klas Icg, Iiag, Iibg i II cg pod opieką: p. M. Karkowskiej-Gieroń, p. W. Koniarskiego, p. B. Krawczyk, p. J. Małek oraz p. D. Rzeszot.