• TYDZIEŃ CHLEBA NA ZAKWASIE

• W odpowiedzi na apel Fundacji Dobre Życie ZSG nr 2 w Radomsku w dniach 10 - 14 października 2011 r. pod kierunkiem nauczycieli Małgorzaty Starosteckiej, Magdaleny Poteralskiej i Anety Wiechy realizował Tydzień Chleba na Zakwasie. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na problem chleba, a także podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych własciwości tego typu pieczywa, wypiekanego tradycyjnymi metodami. Tydzień był okazją, aby zastanowić się nad własną dietą, uważniej wybierać produkty w sklepie i zacząć dbać o swe zdrowie. W ramach realizowanego projektu odbył się wykład na temat etapów powstawania chleba i składników pieczywa na zakwasie z udziałem Pana mgr inż. Michała Skalika z Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach, wycieczka dla uczniów klasy V c do piekarni na ul. Łokietka w Radomsku oraz trzydniowe degustacje chleba na zakwasie. Ponadto w ramach akcji nauczyciele koordynatorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży szereg konkurencji, zachęcających do poszerzenia wiedzy na temat pieczywa na zakwasie jak: fraszka, wiersz, opowiadanie lub komiks o clebie oraz plakat promujący spożywanie chleba na zakwasie. Klasy gimnazjalne przygotowały prezentacje multimedialne adekwatne do tematyki akcji.