• OTWARCIE NOWEJ EKOPRACOWNI

• W dniu 27.11.2015r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku została otwarta druga ekopracownia, która powstała dzięki funduszom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie 33 900,00 zł.
      Nowa sala jest przeznaczona dla uczniów szkoły podstawowej na zajęcia przyrody i techniki. Młodzież będzie uczyła się jak dbać o środowisko naturalne, segregować odpady, poznawać odnawialne źródła energii oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Otwarcia pracowni dokonały Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania Pani Elżbieta Sękowska i dyrektor szkoły Pani Ewa Krysiak-Ciszewska w obecności gości: Pani Agnieszki Sygitowicz Naczelnika Biura Strategii i Rozwoju oraz przedstawiciela Rady Rodziców Pani Edyty Gawlik, a także  uczniów klasy czwartej, którzy przygotowali debatę pt. „ Jak nauczyć Dominika dbać środowisko naturalne?”