• ŚNIADANIE DAJE MOC

• Nasza szkoła od lat kształtuje w uczniach zdrowe nawyki żywieniowe, uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku postanowiliśmy zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa, dołączając do bicia rekordu przez dzieci z polskich szkół. W tym celu w dniu 6 listopada 2015 r. o godz. 10.00 zorganizowaliśmy największą lekcję gotowania zdrowego śniadania. Do tego przedsięwzięcia przystąpiło 192 uczniów z klas I – III edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego. Pomagali nam nauczyciele i rodzice. W sumie przy śniadaniowych stolikach stanęły 222 osoby. Całość tego wyjątkowego wydarzenia rejestrowała kamera, a nad właściwym przebiegiem czuwali świadkowie i obserwatorzy. Lekcja przebiegła pomyślnie i na zakończenie wszyscy zajadali się przepysznymi, zdrowymi kanapkami, twarożkiem i owocowymi szaszłykami. Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Dobrowolska, a pomagał Zespół do spraw promocji szkoły.