• SPOTKANIE AUTORSKIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

•             Dnia 18 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie z Roksaną Jędrzejewską – Wróbel, autorką ponad 20 książek dla dzieci. Współpracowała z pismami dla dzieci „Świerszczyk” i „MIŚ” a także z redakcją dziecięcą Polskiego Radia. Pani Roksana jest współscenarzystką dobranocki Babcia Róża i Gryzelka (1 TVP) oraz autorką tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych.
              W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III b, podczas którego,  młodzi czytelnicy dowiedzieli się, skąd autorka brała pomysły do swoich książek, w jaki sposób przywiezione przez nią rekwizyty i użyta wyobraźnia stworzyły bohaterów jej książek. Pisarka podpowiedziała jak można uważnie obserwować rzeczywistość i proste czynności, bo właśnie w nich jest najwięcej pomysłów na ciekawe opowieści. Na koniec p. Roksana przeczytała fragmenty swoich książek oraz pokazała jaką drogę musi przejść książka aby się znaleźć w bibliotece. Było to miłe udane spotkanie, a niektóre dzieci nawet postanowiły pójść w ślady pisarki.
               Uczniowie wrócili ze spotkania nie tylko z miłymi wrażeniami, ale i książkami z autografem autorki – każdy właściciel książki otrzymał cenną życiową radę.