• KULTURALNI W DOMU, SZKOLE I NA WYCIECZKACH

• W dniach 7-10 czerwca 2016 r. uczniowie klas Va i Vb pod opieką Jolanty Stępień, Sylwii Kuliś i Adama Kołodziejskiego uczestniczyli w niezapomnianej wycieczce do Puszczykowa,położonego w Wielkopolskim Parku Narodowym. W ciągu 4 dni pobytu zwiedzili wiele ciekawych i wartościowych miejsc, m. in. Muzeum Literackie A. Fiedlera w Puszczykowie, Muzeum Etnograficzne w Dziekanowicach, Muzeum Pierwszych Piastów w Ostrowie Lednickim, ZOO w Poznaniu i park w Rogalinie.
      Troszczyli się też o dobrą formę, uprawiając gimnastykę poranną i biorąc udział w rozgrywkach sportowych. Uczestnicy wycieczki mieszkali w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie. Byli zachwyceni pysznym jedzeniem, wspaniałymi warunkami, ale przede wszystkim wspaniałą atmosferą i życzliwością pracowników ośrodka. Kultura osobista uczniów naszej szkoły, dbałość o czystość, szacunek wobec innych gości zostały zauważone przez wszystkich. Okazało się, że działania wynikające z realizacji programu wychowawczego i profilaktycznego przynoszą oczekiwane rezultaty.