• MISTRZOSTWA RADOMSKA W SZACHACH DRUŻYNOWYCH  IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

•

W dniu 08 listopada 2023 r. odbyły się w hali MOSiR mistrzostwa Radomska w szachach drużynowych Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Znakomicie spisali się nasi młodsi uczniowie którzy zajęli 1 miejsce i awansowali do zawodów powiatowych które odbędą się 15.11.2023r.w SP w Strzałkowie. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce.

Szkołę w Igrzyskach Dzieci reprezentowali:

Drzewowski Kamil 4b, Sokołowski Adrian 4b, Doroziński Mikołaj 5b, Kuś Kornelia 5b, Kuś Marcel 5b, Wolski Bartosz 6b.

Szkołę w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezentowali:

Gonera Paweł 8b, Doroziński Filip 7b, Popiołek Wiktor 7a i Pędzik Zuzanna 7a.

Wszystkim szachistom gratulujemy.

Opiekun: Pluta Jerzy

• Międzyszkolny Konkurs Historyczny ph. KTO TY JESTEŚ?

• Dnia 6 listopada br. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Staszczyk klasa 5a, Julia Stępień klasa 5a, Iga Iskrzyńska klasa 5b, Aleksandra Szymczak klasa 5b udała się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku na Międzyszkolny Konkurs Historyczny ph. KTO TY JESTEŚ? Uczennice zmagały się z testem wiedzy m.in. na temat: historii symboli narodowych, treści hymnu-świąt narodowych, historii drogi Polski do niepodległości, postaci zasłużonych w walce o niepodległość. Miło nam ogłosić SUKCES:) uczennicy klasy 5a - Julii Stępień, która zdobyła III miejsce - GRATULUJEMY!!! Opiekunami uczennic były nauczycielki historii Panie Jolanta Staś i Aneta Wiecha.

• PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

• Pasowanie na Świetlika.
            Pasowanie uczniów klas pierwszych na "Świetlika" jest tradycją naszej świetlicy. W dniu 06.11.2023r. uczniowie, aby dołączyć do gromady świetlicowej musieli przejść próbę wiedzy, sprawności i znajomości zasad obowiązujących w świetlicy. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Świetliki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

• W dniu 26 października 2023 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. Do społeczności szkolnej zostali przyjęci przez starszych kolegów i koleżanki najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
            Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas I zaprezentowali program artystyczny. Doniosłym momentem był akt ślubowania i pasowania na ucznia, którego dokonały Panie Dyrektor Ewa Krysiak - Ciszewska i Mariola Kurowska. Na pamiątkę tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Na zakończenie akademii wdzięczni uczniowie wręczyli Dyrekcji i wychowawcom kwiaty. Wspaniała uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.