ŚWIĄTECZNIE, kolorowo, wesoło, kreatywnie...
Wielkanocne zwierzaki i świąteczne kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły.
ŚWIĄTECZNIE, kolorowo, wesoło, kreatywnie...
- 10
Przedstawienie wielkanocne
- 20
Wielkanocne spotkania klasowe
Klasa 2a
6Klasa 3a
4Klasa 3b
10Klasa 1b
2Klasa 6a
I Otwarty Turniej Szachowy Szkół Podstawowych Kleszczów 2024
- 8
25 marca 2024r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie odbył sięPierwszy Otwarty Turniej Szachowy Szkół Podstawowych Kleszczów 2024. Turniejbył okazją nie tylko do rywalizacji, lecz także wyjątkowym wydarzeniem integrującym młodych pasjonatów szachów z różnych szkół.Do turnieju zgłosiło się 64 uczniów szkół podstawowych z takich miejscowości jak: Szczerców, Łękińsko, Kleszczów, Radomsko, Bełchatów, Częstochowa, Koniecpol, co zaświadczy o ogromnym zainteresowaniu szachami wśród młodych ludzi.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów Doroziński Mikołaj 5b który zajął 10 miejsce, które gwarantowało nagrodę. Sokołowski Adrian 4b – 13 miejsce i Drzewowski Kamil 4b – 14 miejsce.
Uroczyste wręczenie nagródodbędzie się 11 kwietnia podczas Dnia Otwartego, o godzinie 10:00, w auli Solpark.
Opiekun: Pluta Jerzy
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ph. „Z górki na pazurki – moje ferie”
26 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ph. „Z górki na pazurki – moje ferie”.
Uczennice naszej szkoły otrzymały nagrody w tym konkursie:
Maria Broszkiewicz kl. V b – nagroda Grand Prix
Lidia Drzazga kl. III b – wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy!
SZKOLNE DNI MATEMATYKI
Miesiąc marzec jest uznawany za miesiąc matematyki:
- 9 marca obchodzimy Dzień Polskiej Statystyki
- 12 marca – Dzień Matematyki
- 14 marca – Światowy Dzień Liczby Pi
W nasze szkole również chcieliśmy świętować. W dniach 18 – 22 marca obchodziliśmy Szkolny Tydzień Matematyki.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez wydawnictwo GWO na portret sławnego matematyka. Wpłynęło bardzo wiele prac, które przekazaliśmy organizatorowi.
W dniu 19 marca uczniowie klas 4 – 5 oraz 6 – 7 brali udział w klasowych rozgrywkach matematycznych. Każdą klasę reprezentowała drużyna złożona z 4 uczniów. Konkurencje polegały na sprawnym posługiwaniu się tabliczką mnożenia, rozwiązaniu krzyżówki matematycznej, ułożeniu tangramu.
W kategorii klas 4 – 5 zwyciężyła klasa 5b, w kategorii klas 6 – 7 zwyciężyła klasa 6b.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
W dniu 21 marca odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur”. Uczniowie naszej szkoły jak co roku, wzięli w nim liczny udział.
Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych mieszkańców Radomska
Radomszczańskie Stowarzyszenie "Naturalny Sukces - Pomaga" organizuje stacjonarne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych mieszkańców Radomska w Restauracji "Zameczek" w dniu 31 marca 2024 r. Szkolne Koło PCK włączyło się w akcję i zorganizowało zbiórkę potrzebnych produktów spożywczych do przygotowania tego śniadania. Niech to będą radosne święta dla wszystkich radomszczan.
Uczniowie klas starszych na lekcjach plastyki wykonali przepiękne kartki, które uprzyjemnią świąteczny czas.
Powitanie wiosny
- 40
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest pożegnanie marzanny, która symbolizuje zimę. Kiedy pojawiają się pierwsze promyki wiosennego słońca nogi same niosą nas na spacer.... Cała społeczność szkolna uczestniczyła we wspólnym korowodzie wraz z marzannami i gaikami wiosennymi. Tego dnia królował kolor zielony i żółty.
2a i 2b na kiermaszu wielkanocnym w Muzeum Regionalnym
- 22
Z okazji zbliżający się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy IIA i IIB wzięli udział w kiermaszu wielkanocnym i zajęciach etnograficznych poświęconych dawnym zwyczajom wielkanocnym.
Teatrzyk kukiełkowy w 2a
- 5
18 marca uczniowie kl. IIa zaprosili dzieci z oddziału przedszkolnego na teatrzyk kukiełkowy. Mali aktorzy odegrali scenki z życia szkoły. Kukiełki wykonane zostały własnoręcznie, a dzieciom teatrzyk bardzo się podobał.
Zajęcia techniczne w IIa
- 8
Uczniowie klasy IIa na zajęciach techniki wykonywali AKWARIUM W SŁOIKU
Międzyklasowy Konkurs Recytatorski dla klas I pt. Wiersze Jana Brzechwy
- 26
W lutym 2024 r. odbył się Międzyklasowy Konkurs Recytatorski dla klas I pt. ,,Wiersze Jana Brzechwy '' mający na celu wyłonienie laureata będącego reprezentantem naszej szkoły w konkursie międzyszkolnym. Jury nagrodziło następujących uczestników:
Mikołaj Sukiennik - I miejsce
Hanna Kowalczyk - II miejsce
Nadia Placzyńska - II miejsce
Zofia Kaczmarczyk - III miejsce
Maria Chmielewska - III miejsce
Maria Kmita - wyróżnienie
Aleksander Koćwin - wyróżnienie
Antoni Rogaliński - wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.
Konkursy towarzyszące Dniom Języka Ojczystego
- 14
Konkursy z okazji DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO
Klasy I – III
Konkurs czytelniczy „Zostań MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA”:
Mistrz Pięknego Czytania: Lidia Drzazga, IIIb
Wicemistrz Pięknego Czytania: Lena Nowak, IIIbKonkurs plastyczny „Portret bohatera książki Kornela Makuszyńskiego”:
I miejsce: Lena Nowak, klasa IIIb
Maja Burda, Ib
II miejsce: Lena Walczak, Ia
Zuzanna Dulewicz, Ia
III miejsce: Natan Suchaniak, IIb
Michał Machura, IIb
Wyróżnienie: Natalia Archacka, IIIb
Nela Szyda, Ia
Lidia Drzazga, IIIb
Pola Koćwin, IIIb
Zofia Kornacka, IIa
Zabawa ortograficzno-ruchowa „Biegające dyktando” dla klas III:
I miejsce: Michał Kuliś i Olaf Miller, IIIbKlasy IV – VIII
Dyktando ogólnoszkolne „Powrót do Soplicowa”:
Mistrz: Kinga Kucharska, VIb
Wicemistrz: Kinga Chwastek, VIIIaZabawa ortograficzno-ruchowa „Biegające dyktando” dla klas IV:
I miejsce: Oliviia Malyhina, Rafał Kot, IVaTurniej językowy dla klas V – VI:
I miejsce: klasa VIb Antoni Piętos, Marta Brzeska, Kinga KucharskaTurniej językowy dla klas VII – VIII:
I miejsce ex aequo: klasy VIIa: Zuzanna Pędzik, Zuzanna Łysik, Katarzyna Suszczyk
VIIIb: Julia Klimek, Klaudia Rokicka, Filip CichutaKonkurs plastyczny „Portret Adama Mickiewicza lub bohatera jego utworu”:
I miejsce: Kinga Kucharska, VIb
Julian Kuliś, IVa
II miejsce: Julia Zaskórska, Va
Natalia Staszczyk, Va
III miejsce: Ewelina Zając, Va
Paweł Gonera, VIIIb
Wyróżnienia: Bartosz Wolski, VIb
Lena Jabłońska, IVa
Julia Stępień, IVa
Weronika Grzędzielewska-Kalinowska, VIIb
Martyna Zawada, Va
Dzień Kobiet
- 90
Dzień 8 marca to kobiece święto. Były uprzejmości, słodkości i kwiaty.. Męskie grono społeczności szkolnej przygotowało z okazji Dnia Kobiet uroczyste spotkanie. Mieliśmy okazję wysłuchać koncertu, w który zaangażowali się i nauczyciele i uczniowie. Zaprezentowali oni utwory o kobietach i wykonali taniec baletowy. To był wyjątkowy czas....
Dni Języka Ojczystego
- 42
Dnia 20 lutego 2024 r., w przeddzień Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych, rozpoczęły się w naszej szkole DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO. Na początku apeli, inaugurujących obchody, uczniowie przypomnieli sobie, kiedy i dlaczego ustanowiono to święto. Otóż Międzynarodowy Dzień Języków Ojczystych został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku dla upamiętnienia dramatycznych wydarzeń w z 1952 roku z Bangladeszu, kiedy to podczas pokojowej manifestacji w obronie języka narodowego zginęło pięciu studentów. Celem święta jest zwrócenie uwagi na różnorodność języków na świecie i uchronienie najrzadszych z nich od zapomnienia.
W naszej szkole co roku przez kilka dni w szczególny sposób zwracamy uwagę na historię, poprawność i piękno naszego języka - polszczyzny. Organizowane są różne zajęcia, akcje, imprezy, konkursy. Tegoroczne Dni Języka Ojczystego były rozciągnięte w czasie i obfitowały w różne imprezy.Ich organizatorami były panie: Joanna Wideryńska, Katarzyna Zielińska, Justyna Wilk i Beata Stępień.
Uczniowie klas „0”, I i II wzięli udział w zajęciach „Alfabet i trudne słówka zapamięta mądra główka”. Wszyscy uczniowie klas I - III obejrzeli prezentację i wystawę poświęconą twórczości Kornela Makuszyńskiego.
W środę 28 lutego, podczas imprezy „WIELKIE CZYTANIE”, uczniowie zaprezentowali fragmenty wybranych książek tego pisarza. Wszystkie prezentacje utworów były bardzo interesujące, ale szczególną uwagę przykuł zabawny występ uczniów klasy Ia, którzy w maskach koziołków przypomnieli fragment tekstu książeczki „120 przygód Koziołka Matołka”. W czwartek po lekcjach chętni uczniowie mogli obejrzeć ekranizacje powieści Kornela Makuszyńskiego „Awantura o Basię”. Dodatkowo jeszcze zespoły z klas III wzięły udział w „Biegającym dyktandzie” - ciekawej zabawie ortograficzno-ruchowej.
Z kolei uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w imprezie „WIELKIE CZYTANIE - ADAM MICKIEWICZ”. Wysłuchali wykładu o życiu i twórczości naszego wielkiego poety epoki romantyzmu, zawierającego wiele ciekawostek, o których nie mówi się na lekcjach, obejrzeli prezentację wizerunków poety, wysłuchali fragmentów ballad i wierszy, przedstawionych przez kolegów i koleżanki. Czwartoklasiści uczestniczyli w zabawie „Biegające dyktando”. Reprezentacje klas V i VI oraz VII i VIII zmierzyły się w „Turniejach językowych”. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość zasad ortografii i umiejętność poprawnej pisowni w dyktandzie „Powrót do Soplicowa”.
Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami i przygotować pracę konkursową:
• „Portret wybranego bohatera książki Kornela Makuszyńskiego”- klasy I – III,
• „Portret Adama Mickiewicza lub bohatera jego utworu” – klasy IV – VIII.
Podczas Dni Języka Ojczystego pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Po obejrzeniu krótkiego przedstawienia złożyli uroczyste ślubowanie, że będą dbać o książki i je szanować. Uczestniczyli także w zajęciach w wypożyczalni i wypożyczyli pierwsze książki. Od tej pory mogą korzystać z zasobów szkolnej biblioteki.
W najbliższym czasie odbędzie się jeszcze coroczny konkurs „Zostań MISTRZEM pięknego czytania” dla uczniów klas trzecich.
Wyniki konkursów i turniejów zostaną ogłoszone na apelu podsumowującym, w środę 13 marca.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Humor w poezji dziecięcej – Witajcie w naszej bajce”
- 6
W dniu 6.03.2024 r. w MDK odbyła się 20. edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Humor w poezji dziecięcej – Witajcie w naszej bajce”. Miło nam poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły.
W kategorii klas 0-I:
Mikołaj Sukiennik kl. I b - I miejsce i nagroda specjalna Dyrektora Miejskiego Domu Kultury - wiersz J. Brzechwy pt. „Grzebień i szczotka”.
W kategorii klas II-III: Adela Dworakowska kl. III b - nagroda specjalna Dyrektora Miejskiego Domu Kultury - wiersz J. Brzechwy pt. „Włos”.
Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom!
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
- 14
Dnia 26 lutego 2024r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. To kolejny ważny dzień w ich życiu, ponieważ wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję uczniowie (kl. VIa) z kółka teatralnego prowadzonego przez panią Katarzynę Gonerę-Bartnik przygotowali krótką część artystyczną, podczas której pokazali młodszym kolegom i koleżankom, jakie rodzaje książek czekają na nich w bibliotece oraz wyjaśnili zasady korzystania z jej zasobów. Podczas przedstawienia pierwszoklasiści zobaczyli znane postacie baśniowe, m.in. Pinokia, krasnoludki, Koszałka – Opałka. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Później nastąpiło uroczyste pasowanie oraz wręczenie dyplomów i książek ufundowanych przez Instytut Książki.
Zabawa w teatr w 2a
- 15
Uczniowie kl.IIa podczas lekcji przenieśli się do świata teatru. Poznali osoby pracujące w teatrze. Mieli także okazję wykazać się kreatywnością. Zaprojektowali i wykonali kukiełki wykorzystując drewniane łyżki, skrawki materiałów,guziki, druciki,ozdoby. Powstały piękne i niepowtarzalne kukiełki , które posłużą do przedstawienia teatralnego. Lekcja sprawiła uczniom wiele radości.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie