• MISTRZOSTWA RADOMSKA I POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

•

03.10.2023r. nad zalewem na Wymysłówku odbyły się mistrzostwa Radomska  połączone z mistrzostwami Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta spisały się wyśmienicie zajmując 1 miejsce w Radomsku i 1 miejsce w Powiecie z awansem do półfinałów wojewódzkich które odbędą się 10 października 2023r. w Bełchatowie.
            Skład sztafety:
            Dziewczęta Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 6 x 1000m – 1 miejsce
            Szewczyk Anna 8a, Stasiakiewicz Zofia 8a, Matacz Wiktoria 7b, Dziadkiewicz Jolanta 6a, Rokicka Klaudia 8b, Pikarska Zuzanna 8b, Wałek Blanka 8b.
            Opiekun: Baran Renata
            Wszystkim dziewczętom gratulujemy!

• Lekcja przyrody w 2a

• Dzisiaj na lekcję przyrody uczniowie kl.IIa przynieśli warzywa i owoce z polskich sadów i ogrodów. Uczniowie poznawali wygląd, zapach i smak przyniesionych warzyw i owoców. Tematem przewodnim było zdrowe odżywianie. Uczniowie przypomnieli sobie, że w warzywach i owocach jest bardzo dużo witamin i należy jeść  codziennie 5 porcji. Na zakończenie była degustacja.

• Dzień Chłopaka w świetlicy

• 29 września obchodziliśmy święto chłopców. W tym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły wydrukowane na drukarce 3D breloczki, które powstały na zajęciach z innowacji pedagogicznej "Poznajemy tajemnice Laboratorium Przyszłości".

• MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

•         W czwartek 28 września 2023 r. w Aleksandrowie Łódzkim odbyła się  Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024, połączona z Finałami Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na bardzo wymagającej i krętej trasie liczącej 1000m, wśród dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej naszą szkołę reprezentowała Matacz Wiktoria z klasy 7b, która zajęła 63 miejsce, wśród 120 uczestniczek biegu.

• Rodzina Ulmów

• W czwartek, 28 września, uczniowie klas siódmych uczestniczyli w otwartej lekcji historii. Gośćmi były: Pani Wicedyrektor Mariola Kurowska, panie Aneta Wiecha, Alina Chmielewska i Marzena Nowak. Na początku pani Jolanta Staś opowiedziała o dramatycznej historii narodu żydowskiego od starożytności  do XX wieku. Mówiła o tym, jak tragiczny był los Żydów podczas II wojny światowej. Następnie pani Joanna Wideryńska przedstawiła  historię  polskiej rodziny Ulmów  z Markowej na Podkarpaciu. Opowiedziała o ich skromnym i pracowitym życiu, o zaangażowaniu w pomoc żydowskim przyjaciołom i o ich śmierci. Józef i Wiktoria Ulmowie wraz ze swoimi dziećmi zostali  rozstrzelani w marcu 1944 roku przez hitlerowców za to, że ukrywali Żydów. Za swoje poświęcenie i męczeńską śmierć w 1995 roku zostali uhonorowani przez izraelski  Instytut Yad Vashem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, a w 2023 r. rodzina Ulmów została włączona do grona błogosławionych. Uroczysta msza beatyfikacyjna odbyła się 10 września w Markowej.
            Na zakończenie lekcji wszyscy obejrzeli krótki i film o Ulmach. Pani Wicedyrektor podziękowała  za tak ciekawą i wzruszającą lekcję.