• OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W DWUBOJU NOWOCZESNYM DZIECI "PENTA DAY"

•

W sobotę 3 czerwca 2023 roku po raz kolejny gościliśmy na naszym stadionie zawodników Ogólnopolskich  Zawodów w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci "Penta Day". Organizatorem imprezy był Wiking Radomsko. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 50 m stylem dowolnym na pływalni AQUARA oraz 600 m biegu na bieżni na naszym stadionie.

• Bieg kościuszkowski

• 05.06.2023r na Wymysłówku odbyły się Mistrzostwa Radomska i Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych oraz Bieg Kościuszkowski o Puchar Dyrektora PSP 2 w Radomsku. W zawodach wystartowali przedstawiciele klas IV, V i VI.

Rocznik 2012 -dziewczęta Oliwia Otolińska zajęła III miejsce w kartegorii dziewcząt z rocznika 2012.
            Udział w biegu wzięły również:
            Iga Iskrzyńska, Kornelia Kuś, Aleksandra Szymczak

Rocznik 2012 - chłopcyKacper Wódka, Szymon Błaszczyk, Michał Kostrzewa, Antoni Prokop

Rocznik 2011 Adam Krukowicz

Rocznik 2010 - dziewczęta Wiktoria Matacz  - zajmuje  II miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2010. Jolanta Dziadkiewicz - zajęła IV miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2010.
            Rocznik 2010  - chłopcy Jakub Lorent, Szymon Knopik, Filip Bracki.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Interaktywna wystawa "Doświadczenia" w Muzeum Regionalnym w Radomsku

• W dniu 2 czerwca uczniowie klas 3a, 3b wzięli udział w interaktywnej wystawie "Doświadczenia" zorganizowanej w ramach obchodów Dnia Dziecka w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Eksperymenty prezentowali uczniowie z ZSE w Radomsku. Trzecioklasiści mieli też możliwość obejrzenia wystaw stałych znajdujących się w muzeum. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

• DZIEŃ SPORTU

•

1 czerwca na naszym stadionie odbył się Dzień Sporu w ramach Dnia Dziecka. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowali dla uczniów konkurencje lekkoatletyczne. Klasy 7 – 8 bieg na 100m, 300m i skok w dal i klasy 4 – 6 bieg na 60m, 300m i skok w dal. Głównym celem imprezy było propagowanie wśród  uczniów aktywności ruchowej, dbałości o własny harmonijny rozwój i kształtowanie postaw proekologicznych. Uczniowie którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymywali pamiątkowe medale.

Dziewczęta klasy 7 – 8

III miejsce Knopik Szymon 6a – 57,13

• Miejskie obchody Dnia Dziecka

• Dzień Dziecka

Uczniowie klasy II b wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Dziecka. Zaczęło się od przekazania dzieciom klucza do miasta i kolorowej dziecięcej parady do Parku Świętojańskiego – Zagajnika u Skrzata. Na miejscu czekało wiele atrakcji: szczudlarze, dmuchańce, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn. Zabawa była cudowna, czego dowodem były roześmiane buzie naszych uczniów.

• Projekt edukacyjny ph. Aktywność i wartości obywatelskie

• Dnia 1 VI z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 8b i 8c przedstawili projekt edukacyjny ph. Aktywność i wartości obywatelskie. Przedsięwzięcie było realizowane podczas zajęć wiedzy o społeczeństwie pod kierunkiem Jolanty Staś. W lekcji otwartej uczestniczyli uczniowie klas: 8a, 8b, 8c i 5a. Nasza zdolna młodzież nie tylko zaprezentowała swoje piękne prace plastyczne, ale również w ciekawy sposób je omówiła. Podczas zajęć poruszono problemy: ochrony środowiska, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz potrzeby stworzenia miejsc relaksu dla młodzieży. Zwieńczeniem lekcji była prezentacja pomysłu łączącego aspekt historyczny ze społecznym np. rewitalizacji budynków: Kina Kinema, Synagogi w Radomsku, czy dawnego PZU mieszczącego się w sąsiedztwie naszej szkoły. Myślę, że nasi ósmoklasiści, a wkrótce absolwenci naszej szkoły będą podejmowali dodatkowo różne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Dnia 31.05.2023r. uczniowie klas VI b, VII a i VII b wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. W Chęcinach odwiedzili "staruszka" Bartka, wędrowali po niesamowitej jaskini "Raj", zwiedzili zamek w Chęcinach oraz skansen w Tokarni.

• Rap Pedagogia - spotkanie z Dobromirem Mak Makowskim

• Dnia 30 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w programie skierowanym do młodzieży w ramach profilaktyki. Spotkanie z Dobromirem "Makiem" Makowskim było dla naszych wychowanków ciekawą alternatywą wobec tradycyjnych wykładów. Był to muzyczny warsztat nauczyciela wychowania fizycznego i pedagogiki resocjalizacyjnej, pomysłodawcy projektu RAPPEDAGOGIKA. Projekt ten realizowany jest od 2010 r. w wielu szkołach i ośrodkach. Dobromir Makowski opowiedział historię swojego życia, która dla wielu młodych może stać się inspiracją do pozytywnej zmianyW projekcie tym brali również udział uczniowie PSP nr 3 w Radomsku

• Konkurs chemiczny dla klas ósmych

• 31.05.2023 r. odbył się konkurs chemiczny dla klas 8. Konkurs był okazją do sprawdzenia wiedzy i rozwijania zainteresowań chemicznych. Wszystkie osoby wykazały sie determinacją w rozwiązywaniu zadań.
            1miejsce zajęła Barbara Marek  z kl. 8c
            2 miejsce Lena Worwąg z kl. 8b
            3 miejsce Martyna Maciejewska z kl. 8c
            Gratulujemy i życzymy dalszych chemicznych sukcesów!

• Dzień Chemika w II LO

• W piątek 19 maja 2023 r. grupa uczniów z klas 8 uczestniczyła w II LO w Dniu Chemika. Warsztaty naukowe byly przeprowadzone przez wykładowców Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie samodzielnie z wielkim zaangażowaniem  i radością wykonywali doświadczenia rozwijając swoje zainteresowania przyrodnicze.