• Tragedia w Smoleńsku

• „...i dymi mgłą smoleński las...”

Prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i przedstawiciele polskich elit – politycy, wojskowi, duchowni, kombatanci i przedstawiciele Rodzin Katyńskich zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Naród polski pogrążył się w żałobie, bólu i poczuciu olbrzymiej straty. W sobotę 10 kwietnia w całym kraju rozpoczęła się żałoba narodowa, ogłoszona po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i ponad 90 innych osób, które zginęły w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. W związku z tragicznymi wydarzeniami w poniedziałek 12 kwietnia 2010 r. odbyły się w naszej szkole apele, podczas których uczczono pamięć ofiar katastrofy minutą ciszy. Pani Dyrektor E. Krysiak -  Ciszewska poprosiła uczniów o zachowanie powagi w tych trudnych dla nas wszystkich dni.