• Dzień Patrona

•

Dnia 4 maja 2010 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież zebrana w Sali gimnastycznej z uwagą wysłuchała programu przygotowanego przez uczniów PSP nr 2 oraz PG nr 4 pod opieką p. Anny Spychało oraz p. Jolanty Stępień.

Recytatorzy zaprezentowali utwory poetyckie, przypomnieli postać Tadeusza Kościuszki oraz przybliżyli wiadomości dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Chór Szkolny pod kierownictwem p. A. Spychało, wykonał pieśni: „Ojczyzna”( opracowanie 3-głosowe na chór dziecięcy), „Polonez Kościuszki” ( opracowanie 2-głosowe na chór dziecięcy), „Witaj, majowa jutrzenko” ( opracowanie 2-głosowe na chór dziecięcy), hymn państwowy oraz hymn szkolny. Wszystkie utwory śpiewano a capella.

Uroczysta akademia była z całą pewnością wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.