• Spotkanie z pisarką Dorotą Combrzyńską-Nogalą i ilustratorem Maciejem Szymanowiczem

• Podobny obraz

W czwartek 14 września 2017 r. w MBP w Radomsku odbyło się spotkanie autorskie z Panią Dorotą Combrzyńską - Nogalą oraz ilustratorem Maciejem Szymanowiczem. Pani Dorota jest autorką książki pt. „Syberyjskie przygody Chmurki”, która opowiada historię o niezwykłym dzieciństwie w głębi Rosji, dokąd wywieziono jej bohaterkę z mamą, babcią i ciociami w czasie II wojny światowej. Pan Maciej natomiast jest autorem okładek oraz ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV c. Mieli oni możliwość zadawania pytań pisarce z czego chętnie skorzystali. Pytania były różne, niektóre bardzo trudne, ale na wszystkie otrzymali wyczerpującą odpowiedź. Młodzież dowiedziała się kiedy  powstała jej pierwsza książka, co skłoniło pisarkę do jej napisania.                                                                                                   Spotkanie z Panią Dorotą Combrzyńską - Nogalą było bardzo pouczające, uczące pokory do historii i wydarzeń z tamtego okresu. Na pewno dało do myślenia wielu ludziom, nauczyło doceniać to co mamy i cieszyć się z każdego dnia. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali pamiątkowy wpis z dedykacją autorki.

Beata Stępień
                                                                                                                                                                    nauczyciel bibliotekarz