• „Dwójka” na Gigantach Mocy

• W ubiegłą środę tj. 27.11.2019 uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli  w ostatniej,  zaplanowanej w bieżącym roku  kalendarzowym, wycieczce w ramach realizowanego programu  „Wodny Świat”.

Odwiedziliśmy Szkółkę Leśną „Borowina” Nadleśnictwa Bełchatów , gdzie przeszliśmy ścieżką edukacyjną „Śladami Bielika”. Poznaliśmy zasady funkcjonowania szkółki leśnej i wzięliśmy udział w akcji zimowego dokarmiania zwierząt leśnych.

Największą atrakcją naszej wycieczki było jednak niewątpliwie zwiedzanie interaktywnej wystawy „Giganty Mocy” w MCK w Bełchatowie.

Mnóstwo wiedzy na temat pradawnej historii bełchatowskiej odkrywki uczniowie zdobywali w sposób aktywny i niezwykle ciekawy.

Podczas zwiedzania wystawy uczniowie mieli za zadanie uzupełnić otrzymane karty pracy. Dzięki punktom nawigacyjnym ukrytym w poszczególnych sekcjach wystawy mieli możliwość udzielenia właściwych odpowiedzi na zadane pytania.

Korzystając z zamontowanych urządzeń uczniowie mogli samodzielnie generować prąd, obsługiwać maszyny wiertnicze i podziwiać prehistoryczne organizmy. Wystawa bardzo nam się podobała!!!

A oto kilka fotek z naszej wyprawy.