• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

•

W tym roku po raz pierwszy na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych).
      Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło:

"Umiejętności czytania, pisania oraz uczenie się w twojej bibliotece szkolnej".

Również nasza szkoła i uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Brzuchani i p. Beaty Stępień jak co roku przyłączyła się do akcji.