• Bezpieczna i przyjazna szkoła

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie pn. "Bezpieczna i przyjazna szkoła"

Cel główny Programu:

Zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach.

Cele szczegółowe:

1.    Kreowanie zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły i placówki
      2.    Zapobieganie problemom i zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży
      3.    Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

BEZPIECZNE FERIE 2015

Ferie zimowe tuż tuż... Ważne, aby były wesołe i bezpieczne. Jak co roku przypominamy Wam podstawowe zasady bezpieczeństwa, abyście cali i zdrowi wrócili do nas po feriach.
      Akcję "Bezpieczne ferie rozpoczeliśmy oplakatowaniem parteru - na drzwiach sal lekcyjnych zawisły plakaty z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Do akcji przyłączyły się klasy I - III i oddział przedszkolny. W świetlicy dzieciaki mogły obejrzeć prezentację multimedialną "Bezpieczna droga z radami Spongeboba".
      Klasa II b na zajęciach plastycznych również wykonała plakaty pt. "Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?" Wcześniej dzieci na lekcjach rozmawiały o tym jak uratować życie osobie, która np. złamała nogę, wpadła do jeziora lub straciła przytomność. Uczniowie odgrywali scenki dramowe, wykorzystując wiadomości z ratownictwa medycznego. Na koniec przypominali numery telefonów alarmowych 999, 998, 997 i 112 i odgrywały scenki w zabawie "Wzywam pomoc".

W dniu 28. 01. 2014r. oddział przedszkolny  wziął udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej Kino Przedszkole pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo zimową porą”.

Po obejrzeniu krótkich bajek, uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Odpowiadali na pytania prowadzącego i rozwiązywali zagadki. Po powrocie do szkoły przedszkolaki podsumowali swoją wiedzę grając w „Zimowe bingo” i rysując „Bezpieczną sankostradę”.

W dniu 30 stycznia 2015 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w czasie ferii odbył się apel porządkowy. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych piosenek o tematyce zimowej. Jednak najważniejszym punktem apelu było przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania podczas zimowych zabaw. Do zobaczenia po feriach, wracajcie cali, zdrowi i wypoczęci!!!

Kino Przedszkole - "Bezpiecznie na wakacjach"

10 maja oddział przedszkolny wziął udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej Kino Przedszkole pt. "Bezpiecznie na wakacjach". Celem zajęć było zapoznanie uczniów ze sposobami spędzania wakacji w sposób ciekawy i bezpieczny. Dzieci poznały zasady korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych, chętnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania i rozwiązywa ły zagadki. Po obejrzeniu bajek pt. "Bali" i "Koziołek Matołek", uczniowie wrócili do szkoły i wykonali pracę pt. "Bezpieczna plaża".

BEZPIECZNE WAKACJE 2015

Wkrótce wakacje...chcemy, by były słoneczne, ciepłe i pełne zabawy. Chcemy również by były bezpieczne, dlatego jak co roku nauczyciele PSP nr 2 przygotowali dla najmłodszych zbiór porad na nadchodzące dni. Dnia 18 czerwca uczniowie klas I- II i oddziału przedszkolnego wzięli udział w spotkaniu na temat bezpiecznych wakacji. Dzieci
      z "zerówki" przygotowały dla wszystkich przedstawienie o tym jak zachować się podczas spędzania wolnego czasu
      w lesie, nad wodą lub na wsi. Następnie uczniowie obejrzeli
      prezentację multimedialną na temat BEZPIECZNYCH WAKACJI. Na koniec każda klasa otrzymała zadanie do wykonania - pokolorowanie plakatu z radami na wakacje. Całość przygotowały: K. Gonera-Bartnik - wychowawca oddziału przedszkolnego oraz wychowawcy świetlicy.

Życzymy wszystkim zdrowych, wspaniałych i BEZPIECZNYCH wakacji!!!

BEZPIECZNE WAKACJE 2015

Nadchodzą wakacje. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci spędziły je beztrosko, ale bezpiecznie.  Wolny czas chętnie spędzamy nad wodą, gdzie istnieje wysokie ryzyko utonięcia. Minister Edukacji Pani Joanna Kluzik - Rostkowska zachęca do obejrzenia filmu edukacyjnego, który może uchronić przed tragedią. Film pt. „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych” przygotowali instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Minister edukacji narodowej objęła tę inicjatywę honorowym patronatem.
      Tutaj znajduje się link do filmu